1

Do czytelników magazynu „Culture Avenue”

*

Jaśnie Wielmożni Państwo!

Czynię wiadomo, wszem, wobec y każdemu z osobna, komu o tem wiedzieć się godzi, yako że gazeta „Culture Avenue” polską kulturą na emigracyi się zaymująca, od kwietnia do września Roku Pańskiego 2023, nieregularnie ukazywać się będzie. Powodem niniejszej zmiany jest wyjazd do kraju, o czym z attencyją Wielmożnych Państwa informuję. Mam wielką nadzieję przywieźć tematów bez liku, które systematycznie opracowywane, nie tylko stanowić będą inspiracyję, ale i cenny bagaż wiedzy przyniosą. Pragnę zaznaczyć, że yeśli mimo wszystko ochota Wielmożnych Państwa owładnie, aby Aleję Kultury nadal odwiedzać, wrota otworem stoją, ciekawych miejsc jest tam mnóstwo, a i spotkać ludzi można nieprzeciętnych. Z wielką nadzieją, że Wielmożni Państwo o magazynie nie zapomną, polecam się uprzejmej pmięci.

Joanna Sokołowska-Gwizdka, niniejsze pismo redagująca

*

Drodzy Czytelnicy, stali bywalcy, przypadkowi Goście oraz wszyscy, których interesuje polska kultura na emigracji, proszę o cierpliwość i niezapominanie o wirtualnej Alei Kultury. Wciąż można nią spacerować, odkrywając po drodze wiele ciekawych miejsc. Wyjeżam na kilka miesięcy do Polski, dlatego magazyn będzie się w tym czasie ukazywał nieregularnie. Zanosi się na wiele spotkań i historycznych wydarzeń związanych z polską historią i kulturą poza krajem. Mam nadzieję, że przywiozę ciekawe materiały i relacje, którymi będę się z radością dzielić.

Przez kilka lat, przed wyjazdem z Polski, pracowałam w Katedrze Literatury Staropolskiej na Uniwersytecie Łódzkim, stąd co jakiś czas ogarnia mnie nieodparta chęć staropolskiej stylizacji językowej. A jeśli Drogi Czytelniku chcesz się czegoś więcej o mnie dowiedzieć, w marcu 2023 r. Łukasz Przelaskowski z Holandii przeprowadził ze mną rozmowę on-line, której zapis został umieszczony na YouTube. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję do niedługiego ponownego spotkania na Culture Avenue.

Joanna Sokołowska-Gwizdka (redaktor)

*