Wrzesław Żurawski

image_pdfimage_print

WrzeslawWrzesław Żurawski  architekt wnętrz, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie w roku 1981. W latach 1982-1983 stypendysta Fundacji Calouste’a Gulbenkiana w Lizbonie.  Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Polskiego Towarzystwa Powozowego, Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Autor projektu rekonstrukcji karet Jana III Sobieskiego w Muzeum Pałacu w Wilanowie.  Autor licznych projektów wnętrz i elewacji  obiektów użyteczności publicznej:  banków, muzeów, restauracji, hoteli i innych.  Wiele realizacji w obiektach wpisanych do rejestru zabytków.

Ważniejsze realizacje:  Narodowy Bank Polski w Rzeszowie,  Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (wnętrza i rekonstrukcja elewacji),  Hotel Koronny w Zamościu, hotel Jarosław w Jarosławiu,  pijalnia wód mineralnych w Iwoniczu Zdroju,  cukiernia  Świat Słodyczy w Kielcach, hotel Stodółka w Kielcach, hotel Jaśminowy Dwór w Rokietnicy, kawiarnia Fiore w Przemyślu,  Zamek w Dubiecku, cukiernia Cafe Mini w Krakowie.

image_pdfimage_print